Szukaj

Kategorie

Polecane

Chmurka Tagów

Czas informatyzacji przedsiębiorstw

Obecnie każde przedsiębiorstwo, zarówno prywatne jak i państwowe, pracuje za pomocą komputerów i Internetu. Oczywiście mało która firma jest w stanie finansowo nadążyć za nowościami techniki i w wielu z nich używane są jeszcze komputery i inne sprzęty starej generacji. Większość firm, chcąc zoptymalizować czas i koszty pracy, inwestuje w najróżniejsze oprogramowania i systemy, które mają ułatwić pracę. Bardzo popularne stają się zintegrowane systemy informatyczne typu CRM, ERP czy SAP. Systemy te są zazwyczaj zindywidualizowane, tworzone specjalnie dla potrzeb danego przedsiębiorstwa, przy współpracy z pracownikami danej firmy. Integrują one w sobie wszystkie zachodzące w danej firmie procesy, między innymi magazynowanie, produkcję, sprzedaż, zarządzanie zasobami ludzkimi. Systemy te ułatwiają przepływ informacji między działami wewnątrz firmy oraz między firmą a dostawcami i klientami. Dzięki takim systemom oszczędzany jest czas, a tym samym pieniądze oraz podwyższona jest efektywność pracy.

Nauka i praca

Dla wielu ludzi, głównie starszych, nie nadążających za rozwojem technologii, nie znających się na nowościach techniki, Internet jest czymś złym i gorszącym. Internet kojarzy im się z szerzeniem pornografii wśród dzieci, zboczeńcami w sieci i wszystkim co najgorsze. Jednak nie zdają sobie oni sprawy z tego, że dzięki Internetowi młodzi ludzie łatwiej zdobywają wiedzę, uczą się i poznają najnowsze trendy technologiczne, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Internet, oprócz źródła wiedzy, jest również świetnym narzędziem pracy. Dzięki Internetowi możemy nawiązywać nowe kontakty, wyszukiwać partnerów biznesowych, dowiadywać się o zmianach w prawie czy korzystać z aplikacji ułatwiających codzienne obowiązki. Możemy obserwować działania konkurencji czy też sprawdzać notowania giełdowe. Rozwój technologiczny sprawia, że bez Internetu bardzo trudno jest funkcjonować w dzisiejszym świecie oraz uzyskać przewagę konkurencyjną. Internet ułatwia również znalezienie pracy, przede wszystkim dlatego, że większość firm poszukuje pracowników głównie za pomocą ogłoszeń na internetowych portalach pracy.

Markowy zestaw komputerowy czy składak

Oferta sklepów komputerowych w dzisiejszych czasach wygląda naprawdę imponująco. Duże sklepy takie jak na przykład Komputronik oferują setki gotowych zestawów gotowych do kupienia. Jednak czy jest to na pewno najlepsze rozwiązanie? Kupując taki komputer zyskujemy niemal pewność, że użyte komponenty pasują do siebie i zestaw powinien długo i bezproblemowo służyć. Często takie zestawy posiadają atrakcyjną cenę więc opcja zakupu jednego z nich jest z pewnością godna rozważenia. Niestety często również bywa tak, że w zestawach używane są części niskiej jakości i o nie najwyższych parametrach dzięki czemu udaje się uzyskać atrakcyjną cenę. Tej wady nie posiadają tak zwane składaki czyli komputery składane samodzielnie lub na zamówienie z wybranych uprzednio komponentów. W tej sytuacji sami dobieramy poszczególne części komputera i w efekcie otrzymujemy zestaw skrojony zgodnie z naszymi potrzebami. Jednak samodzielne składanie zestawów komputerowych wymaga już jakiejś wiedzy z zakresu informatyki lub co najmniej zdanie się na poradę kogoś bardziej od nas doświadczonego w tej materii.

Komputer do zabawy

Bardzo istotna funkcję jaka spełniają komputery w dzisiejszych jest funkcja rozrywkowa. Może ona być realizowana poprzez spędzanie czasu na portalach społecznościowych takich jak facebook czy nasza klasa. Bardzo popularne jest również przesiadywanie na różnego rodzaju czatach, rozmowy poprzez komunikatory internetowe czy pisanie maili. Jednak najpopularniejszą formą rozrywki jaką proponują komputery są gry. Rynek gier komputerowych oferuje setki tytułów, które wyglądają coraz lepiej, oferują coraz bardziej rozbudową fabułę oraz cieszą coraz lepszą sztuczną inteligencją wirtualnych przeciwników. Aby temu wszystkiemu sprostać nasz komputer musi być odpowiedniej klasy. Co to oznacza? Oznacza to, że wszystkie jego komponenty powinny charakteryzować się wysoką wydajnością. I tak, w przypadku procesora warto wydać pieniądze na zakup jednostki wyposażonej w cztery lub nawet sześć rdzeni o taktowaniu zegara około trzech gigaherców. Nie powinno się również szukać oszczędności przy zakupie pamięci RAM, rozsądnym wydaje się zakup ośmiu gigabajtów, lecz niezbędnym minimum są teraz cztery gigabajty. Kolejnym kluczowym elementem składowym komputera do grania jest karta graficzna. Ilość modeli i cen dostępnych na rynku może dosłownie przyprawić o ból głowy. Warto zdecydować się na model przynajmniej ze „średniej półki” cenowej aby cieszyć się szybką i pełną detali grafiką w grach. Do kompletu należy dokupić jeszcze odpowiednia płytę główną oraz dysk twardy z krótkim czasem dostępu. Nie można również zapomnieć o odpowiednim monitorze z krótkim czasem reakcji oraz wygodnej klawiaturze oraz myszce, użyteczne również mogą być dobrej jakości słuchawki.

Oprogramowanie- praca informatyka

Informatycy to ludzie o komputerach wiedzący wszystko, także i komputer został stworzony jeszcze wtedy nie nazywaną tak osobę. Na pewno korzystasz z oprogramowania, bo inaczej komputer jest puszką bez funkcji. Trzeba wtedy pomyśleć jak to wszystko powstało, bo jest to bardzo ciekawe zagadnienie. Z pewnością byłeś ciekawy jak powstają dzieci, także powinieneś być ciekaw jak powstało to z czego na co dzień korzystasz. Na pewno była to sprawka informatyka, do tego bardzo zdolnego. Napisanie takiego oprogramowania to mus ogromnej wiedzy i nie ograniczonych zagadnień na ten temat. To praca wielu ludzi z informatyki wybitnych. W informatycy wyróżniamy wiele języków programowania, a żeby napisać takie oprogramowanie trzeba je wszystkie znać… To praca zespołowa informatyków, programistów i wielu innych specjalistów. Każdy program, który był dołączony do oprogramowania zajął bardzo dużo czasu, jego napisanie to ciężka sprawa i na pewno nie jest to takie łatwe. Dla wielu ludzi jako potencjalnych zjadaczy chleba jest to czarna magia, bo kiedy ma się mało do czynienia z komputerami ciężko jest to wszystko zrozumieć i na pewno jest to zadanie trudne. Nie należy także zapominać o tym, że taka praca wymaga zapłaty, a więc kiedy kopiujesz oprogramowanie, które ktoś zrobił nie szanujesz jego pracy. Na pewno nie chciałbyś, aby z tobą tak postępowano, dlatego i Ty nie powinieneś tak postępować z innymi. Dlatego kiedy już zagłębisz się w to jak ta cała machina powstała i po oprogramowanie wybierz się do sklepu, a nie na czarny rynek.

Informatyk- ścisły umysł

Ludzi możemy podzielić pod względem umysłu. Jedni to umysł ścisły, czyli tacy ze zdolnościami do choćby matematyki, a inni to umysł romantyczny jeżeli można tak powiedzieć. Mówi się też, że to umysł humanistyczny, czyli taka osoba ma raczej zdolności do języków. Informatyk czyli człowiek o komputerach wiedzący dużo to rodzaj umysłu ścisłego. Informatyka to dziedzina nauki wiążąca się z matematyką, dlatego jeżeli myśli się o tym kierunku trzeba także myśleć o matematyce. Dziś informatycy to bardzo pożądany zawód i na pewno warto taki uprawiać, ponad to jest On bardzo popularny i na całym świecie ma swoim wielu zwolenników. W szkole także możemy zdobywać wiedzę na ten temat, jednakże wielu informatyków to samouki. Na komputerze wszystkich elementów można uczyć się metodą prób i błędów, a wiadomo jaka skuteczna bywa ta metoda. Warto być informatykiem, bo daje to przyjemność, a także kiedy komputery są pasją daje to duże zarobki. Ponad to, kiedy jest się informatykiem nie ma problemów z pracą- dziś jest to zawód pożądany i bardzo często dobrze płatny. Jeżeli chce się zostać informatykiem trzeba posiadać dużą wiedzę, jednakże ta wiedza musi być poparta zainteresowaniami, bo w innym przypadku nie przyniesie to takich samych profitów. Wiadomo, że wszystko co jest pasją udaje się lepiej i tak też jest w tym przypadku, bo jeżeli komputery są pasją to wiedzę o nich zdobywa się łatwiej i przyjemniej, a samo przyswajanie to wielka radość. Jeżeli więc posiadasz ścisły umysł i interesuje Cię ta dziedzina śmiało możesz próbować.

Szeroka nauka- informatyka

Mamy dziś do czynienia z wieloma kierunkami studiów. Wielu mówi, że medycyna czy prawo to dziedziny, gdzie wiedza jest niezwykle szeroka i pojąć trzeba naprawdę wiele. Ale wiedza ta się nie powiększa, lub powiększa po woli. Warto spojrzeć na informatyków i na wiedzę, którą Oni muszą posiadać. Nie dość, że muszą sprawdzać się z przedmiotu jakim jest matematyka to jeszcze na temat komputerów muszą wiedzieć bardzo wiele. Komputer, Internet, grafika to wszystko jest do nauczenia. Pisanie programów- czyli wiele języków programowania, które niestety trzeba umieć. Nie ma dziś dziedziny nauki szerszej niż informatyka, ciężko w ogóle pomyśleć jak zapamiętać wszystko co związane jest z komputerami. Poza tym informatycy mają o tyle trudno, że komputery zmieniają się z dnia na dzień i co raz nowsze rozwiązania są w nich stosowane. Oczywiście informatyk musi być na bieżąco, bo jeżeli nie zna nowość w swoim zawodzie jest spalony. Informatyki uczy się, więc całe życie, bo przez cały czas ma się do czynienia z nowymi technologiami. Nowymi językami programowania, z nowościami Internetu, które ciężko pojąć. Jednak kiedy komputery są pasją nie problemem jest zdobywanie wiedzy na ten temat, bo w takim przypadku zdobywanie wiedzy jest przyjemnością- czyli zupełnie inaczej jak to jest w przypadku „ukochanej” przez wszystkich szkoły. Sumując informatyka to ogromna wiedza, którą trzeba posiadać, a wiedza ta daje ogromne perspektywy, dlatego też warto wybierać ten kierunek jako swój. Warto też do komputerów czuć sentyment, bo to może pomóc.

Informatyka – nauka o komputerach

Nasz świat opiera się dziś w dużej części na dziedzinie komputerowej. Tak więc potrzebujemy specjalistów, którzy z komputerami są za Pan, brat. Człowiek, który zawodowo zajmuje się komputerami nosi tytuł informatyka. Informatyk to osoba po studiach, która potrafi naprawić komputer, a także coś w nim stworzyć, ale to zależy już o specjalizacji. Nauka o komputerach czyli informatyka to ogrom wiedzy, dla jednego człowieka ciężkiej do pojęcia, dlatego też informatycy między sobą jeszcze się dzielą. Wiadomo nikt nie posiadł by całej wiedzy. Na pewno spotkasz informatyka o szerokiej wiedzy na temat komputerów, ale nie spotkasz takiego, który potrafiłby wszystko. Wśród nich znajdziemy grafików, znajdziemy programistów, a także specjalistów od Internetu. Informatyk to osoba, która pracę znajdzie praktycznie wszędzie. Jak wiadomo dziś wszędzie- praktycznie w każdej firmie znajdziemy komputery, także wszędzie potrzebni są informatycy, którzy w razie jakiegoś zepsucia szybko usuwają szkody. Niestety nie wymyślono jeszcze komputerów, które by się nie psuły, to zwykłe urządzenie- do tego często eksploatowane, dlatego ma prawo nawalić. Informatyka więc jest nauką o komputerach, ta dziedzina wiedzy jest bardzo szeroka i zawiera w sobie wiele elementów. Zakres wiedzy informatyka musi być duży, dlatego nie wielu może nosić przy swoim nazwisku miano magistra informatyki, a Ci którzy taki tytuł mają nie będą mieli problemów ze znalezieniem sensownej pracy, bo dziś informatycy na rynku są bardzo szanowanymi pracownikami.

Informatyka w szkołach

Szkoły w dzisiejszych czasach dostarczają szerokiej wiedzy na każdy temat. Bardzo ciekawym przedmiotem w szkole jest dziś informatyka. Dzieci i młodzież zazwyczaj lubią ten przedmiot, bo daje On możliwość posiedzenia przy komputerze. Jest to świetna nauka i dzieci chętnie chłoną taką wiedzę. Nauka z komputerem uważana jest za miłą. Każde dziecko zazwyczaj za nim przyjdzie na lekcje informatyki o komputerze wie bardzo wiele, więc na tym przedmiocie przyda się także doświadczenie życiowe wyniesione z domu. Pozna się tu, co siedzi w komputerze- więc z jakimi częściami mamy okazję na co dzień pracować. Dzieci poznają także różne przydatne przy pracy programy. Obsługa Office, czyli dziś tak ważnego pakietu programów także jest na informatyce. W domowym zakątku na pewno nauczyć obsługi byłoby się o wiele trudniej, a tu wiedzę wynosimy ze szkoły. Z informatyki zazwyczaj większość ma piątki, ale czy jest to dobre? Na pewno, przynajmniej daje jakąś motywację. Oczywiście potem, jeżeli ktoś naprawdę wiąże swoją przyszłość z komputerami może wybrać liceum o profilu informatycznym, a potem studia informatyczne. Jednak w takich przypadkach wiedza wyniesiona z domu już się nie przyda. Wiadomo, że na poziomie licealnym informatyka przestaje być zabawą i staje się czymś poważnym. Tu zdobywa się już wiedzę specjalistyczną i dowiaduje się wiele ciekawostek, które być może w przyszłości pozwolą zdobyć dobrze płatną pracą, bo przecież informatycy na rynku pracy są dziś bardzo pożądani, więc warto uczyć się tego przedmiotu.

Internet uczy i bawi

Internet powstała sprawą komputerów, dlatego to też najczęściej za pośrednictwem komputera z niego korzystamy, choć w dobie dzisiejszej techniki inne urządzenia także potrafią się z nim połączyć. Z pewnością Internet jest to wspaniałe urządzenie, które spełnia swoją funkcję w sposób wspaniały. Warto korzystać z licznych walorów Internetu, bo są One nie ograniczone. Z pewnością można powiedzieć, że Internet uczy i bawi. Z jakiej strony uczy? Znajdziemy tam wiele pomocy naukowych. Wiele książek, wiele słowników, wiele także innych rzeczy, które w nauce odgrywają sprawę nadrzędną. Oczywiście nie należy zapominać także o tym, że Internet bawi. Zabawa tutaj jest to bardzo szeroko rozumiane pojęcie. W Internecie znajdziemy rozrywkę począwszy od filmów, aż po muzykę i inne tego typu rzeczy. Wielu ludzi znajduje także rozrywkę w portalach społecznościowych, a także w grach, których w Internecie także nie brakuje. Więc Internet jest urządzeniem wszechstronnym, o ogromnym polu działania, możemy tam robić praktycznie wszystko co nam się podoba. Możemy przecież sami wprowadzać do niego rozrywkę za sprawą stron internetowych. Więc Internet jest tak uniwersalnym urządzeniem, że tłumaczenie czegokolwiek na jego temat jest tematem szeroki. Internet dziś jest bardzo powszechny i spotkamy go prawie w każdym domu, bo wielu ludzi już nie wyobraża sobie bez niego życia. Wielu ludzi z tą modą idzie już od płowy lat 90 kiedy to wkroczył On w nasze społeczeństwo. Internet to hit ostatnich lat i na pewno tak jeszcze przez bardzo długi czas pozostanie.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.